Může Black Friday inspirovat ke společenské odpovědnosti? Co si představit pod pojmem předsudečné násilí a jak s tímto jevem bojovat? Je pro konkrétní firmu náročné spočítat uhlíkovou stopu? Nejen to byla témata další série rozhovorů projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci společností Crestyl, EY, dm-drogerie markt, T-Mobile a ČSOB. Video naleznete v textu níže.
Projekt [ta] Udržitelnost vysílal již sedmnáctý živý stream. Experti z předních tuzemských firem v něm hovořili o trendech udržitelnosti v developmentu, financích nebo ve službách.
- Jak lépe využívat nové technologie při ochraně budov v zátopových oblastech? Proč toto téma stále víc zajímá banky? Co dělají finanční domy pro udržitelnější bydlení? Hostem debaty byla Blanka Beranová, která má na starosti oblast udržitelnosti a je zodpovědná za řízení Sustainable aktivit v rámci skupiny ČSOB.
- Které regulace dnes nejvíce mění development? Jak to formuje byznysovou strategii firem z oboru? Je pro ně náročné vyhovět požadavkům na ESG reporting? Nejen to jsme proberali s Miroslavem Koberou z Crestylu, kde se věnuje aplikaci ESG standardů do vývoje a správy nemovitostí a plnění cílů udržitelnosti v zavedené strategii v Polsku a České republice.
- Co je předsudečné násilí a proč je na vzestupu? Mají jeho oběti dostatečné zastání v české legislativě? Proč se společnosti vyplatí o tyto oběti pečovat? Nebezpečnému společenskému jevu jsme se věnovali se sociálním pracovníkem Dušanem Vaňkem z organizace In IUSTITIA.
- K čemu všemu může inspirovat svátek konzumu Black Friday? Jak vypadá osvěta o klimatické změně v podobě hry? Proč se tématu ujal řetězec dm? Naším hostem byla manažerka interní komunikace Lucie Fürstová z dm-drogerie markt.
- Je taxonomie příliš komplikovaná? Jak náročné je spočítat uhlíkovou stopu? A jak je to s konkurenceschopností Evropy? I to jsme probrali s Jakubem Vítemem, odborníkem na regulatoriku v oblasti energetiky, klimatu a životního prostředí z poradenské společnosti EY.