Málokterý vrcholový manažer se odhodlá k radikálnímu kariérnímu řezu a začne se věnovat profesně něčemu úplně jinému. Světla Prokešová je jednou z výjimek. Z úspěšné manažerky je dnes lektorka jógy a zakladatelka studia JogaStars, v němž s klienty cvičí individuálně doma. „Cítila jsem vnitřní přetlak, že bych měla se svým životem něco udělat. Józe už jsem se věnovala, původně jsem ani neuvažovala, že by mohla být mou hlavní pracovní náplní, byla to jen touha se k ní vrátit,“ vysvětluje Prokešová v nové epizodě podcastu Podnikatelka. Jakým výzvám po cestě čelila?
Kariéra úspěšného a dobře vydělávajícího vrcholového manažera je pro mnohé cílem. Světla Prokešová má tuto zkušenost za sebou a otevřeně upozorňuje, že každá mince má dvě strany. „Je tam i neustálý tlak na nějaký osobní rozvoj, odpovědnost, práce od nevidím do nevidím a mnoho dalšího,“ popisuje realitu Prokešová, která se rozhodla místo manažerky být učitelkou jógy.
Jak sama říká, nebyl to ani tak radikální řez do života, jako spíše postupný proces. „Byla to postupná proměna a mé aktivity se postupně přesouvaly k józe. Definitivní rozhodnutí ale nebylo jednoduché. Vždycky je to rozhodnutí součástí mozaiky, jsou to drobné věci, kde najednou pohár přeteče a řeknete si, že takhle to už dál nejde, nechcete být unavení, chcete se více věnovat sobě a stýkat se s jinými lidmi,“ vzpomíná na kariérní změnu Prokešová.
Své vlastní studio JogaStars nakonec založila u sebe doma, což si nyní pochvaluje jak ona sama, tak její klienti. „Všem se to líbí a mají z toho příjemný pocit, že vlastně chodí na návštěvu. I k tomu domácímu prostředí jsem ale musela dozrát postupně,“ říká Prokešová s tím, že jógu vnímá podle indického přísloví, které říká, že tělo je koněm, na kterém jezdí lidská duše. „A my tomu koníkovi dáváme pěkně zabrat. Naučit se o něj správně pečovat je složité, jóga v tom pomáhá,“ uzavírá Prokešová.
Co vlastně může člověku jóga do života dát? Jaké výhody má individuální výuka oproti cvičení ve skupině ve studiu? Poslechněte si celý podcast.