„Účinky homeopatie si každý nejlépe ověří sám na sobě,“ říká Václav Hrabák

Audioverze

Studium homeopatie mění pohled na svět. Rozšiřuje obzory a přináší pokoru, je to nikdy nekončící proces.

Homeopatii se začal prakticky věnovat před více než dvaceti lety. Předtím studoval psychologii, zejména jungovskou psychoanalýzu, filosofii, zabýval se bylinkářstvím i dalšími přírodními metodami. Živil se hudbou, filmem a divadlem, později vyučoval filmovou tvorbu na umělecké škole, ale zkoumání lidské duše si ho vždy přitáhlo zpět. Homeopatie se pro něj tak stala vědou, která kloubí všechny jeho zájmy a touhy po vědění dohromady.

Viditelná proměna

Jeho první zkušenost s léčebným uměním homeopatie mu změnila celý život. „Naše seznámení bylo hodně intenzivní. Z nějaké knížky jsem tehdy vyčetl, jaký lék by mi mohl sedět, a překvapivě jsem se trefil. Ta proměna, která nastala, byla ohromující,“ vzpomíná. „Bylo toho hodně, co se stalo. Ale docela zajímavé bylo třeba i to, že do té doby jsem nosil jen černou barvu. A pak, když jsem se ráno probudil, najednou jsem si to své oblečení už nemohl vzít na sebe. Tehdy jsem někam hodně pospíchal, ale musel jsem si předtím ještě nakoupit nové oblečení, v jiných barvách,“ vysvětluje.

Královna medicíny

O homeopatii mluví s pokorou a nadšením. Podle něj je jedním z nejpropracovanějších léčebných systémů, který se navíc neustále rozvíjí. V rozhovoru se dozvíte, jak vznikají nové homeopatické léky, jestli má homeopatie limity, jak homeopatii podpořit, proč je Osciloccoccinum jedním z nejslavnějších léků, proč kritici homeopatie často vaří z vody, jak funguje homeopatické ředění a co znamená konstituční lék.

„Pokud by člověk chtěl vyzkoušet, jak homeopatie funguje a netrpí žádným chronickým onemocněním, ať klidně experimentuje sám na sobě. Ty výsledky jsou prostě ohromující,“ říká Václav Hrabák. Pokud člověk trpí chronickým nebo vážným onemocněním, je vždy namístě předchozí konzultace s homeopatem.

sinfin.digital