Každoroční konference Huawei Connect pořádaná technologickým gigantem Huawei v Šanghaji má za sebou úspěšné finále. Mottem letošního ročníku bylo Amplify Intelligence a diskutující tak probírali především témata efektivního využívání digitálních technologií a umělé inteligence napříč různými odvětvími. Třídenní událost nabídla od 19. do 21. září účastníkům pestrý program, zahrnující více než 20 summitů, 80 tematických sezení a přes 120 otevřených prezentací.
Na umělou inteligenci se společnost zaměřila již v roce 2018, kdy na Huawei Connect představila svou AI strategii a plně integrované AI portfolio pro všechny scénáře, čímž umělou inteligenci zařadila mezi technologie s širokým využitím. Od té doby došlo k jejímu obrovskému rozvoji, který přitáhl pozornost investorů, průmyslových odvětví a vládních sektorů po celém světě. V roce 2021 opět na stejné konferenci byly představeny modely Pangu, které měly pomoci jednotlivým odvětvím v jejich přechodu na intenzivní využívání inteligentních technologií. Nyní, o šest let později, Huawei pokračuje v realizaci své klíčové vize umělé inteligence, což vedlo k zavedení strategie „All Intelligence“ již během loňského ročníku konference.
„Je klíčové si nejprve představit, jak budou inteligentní podniky vypadat v budoucnu, a poté použít tuto vizi jako vodítko pro strategie a kroky, které provádíme dnes,“ prohlásil Eric Sü, místopředseda představenstva a rotující předseda společnosti Huawei. Díky vlastní transformací a získaným zkušenostem pomáhá Huawei také široké škále průmyslových odvětví přejít na tyto technologie. „Tyto firmy se budou vyznačovat tím, čemu říkáme ‚šest A‘: Budou mít adaptivní uživatelský zážitek, automaticky se vyvíjející produkty, autonomní provoz, augumentovanou pracovní sílu, absolutně propojené zdroje a infrastrukturu založenou na AI,“ doplnil Sü.
Inovační potenciál umělé inteligence
Výkonný ředitel představenstva Huawei a předseda řídícího výboru pro ICT infrastrukturu David Wang se ve svém vystoupení zaměřil na vizi a zkušenosti společnosti Huawei s podporou digitální a inteligentní transformace průmyslu a zároveň představil nové inovace, které usnadňují hlubší integraci umělé inteligence do průmyslových scénářů.
Wang zdůraznil, že digitalizace a inteligentní transformace zaznamenávají rychlý růst ve všech odvětvích a vytvářejí nové příležitosti. „Chceme spolupracovat se zákazníky a partnery na vybudování infrastruktury, která obstojí v budoucnosti. Společně budeme navrhovat řešení zaměřená na konkrétní scénáře a vytvářet příležitost pro ekonomiku a společnost, aby prosperovaly,“ uvedl Wang.
Společnost Huawei již identifikovala čtyři klíčové kroky, které mohou země učinit na cestě k digitalizaci a inteligentní transformaci. Podle Wanga bude technologická inovace naprosto zásadní pro budování silné infrastruktury, inovace v konkrétních scénářích pomohou překonat digitální propast a inovační ekosystémy se v budoucnu stanou prospěšné všem.
Inovace v digitální a inteligentní infrastruktuře
Účastníci konference měli možnost nahlédnout také na vývoj nové generace infrastruktury, jíž se společnost věnuje v pěti klíčových sektorech. V oblasti inteligentní konektivity Huawei zvyšuje kapacitu přenosu dat, aby byla urychlena migraci do cloudu a poskytována on-demand inteligentní řešení. V případě úložišť se společnost zaměřuje na vytváření datových platforem optimalizovaných pro rozsáhlou inteligenci. Co se výpočetní kapacity týče, Huawei spolupracuje s partnery na budování silných výpočetních základů a průmyslových ekosystémů pomocí technologií Kunpeng a Ascend. Technologický gigant také buduje cloudové platformy přizpůsobené jednotlivým průmyslovým odvětvím, které pomáhají podporovat digitální a inteligentní transformaci. Kromě toho Huawei významně investuje do zelené energetické infrastruktury, která bude pohánět digitální svět.
Uvedení nových řešení CANN 8.0 a openMind
David Wang během konference představil novou verzi výpočetního systému CANN 8.0 a sadu pro usnadnění aplikací openMind, které mají podpořit ekosystémy v oblasti výpočetní techniky. Během posledních pěti let společnost vybudovala dvě divize pro výpočetní technologie – Kunpeng pro obecné výpočty a Ascend pro AI výpočty – a spolupracovala s 7 600 partnery a 6,35 miliony vývojářů na více než 20 000 průmyslových řešeních. Kromě toho Huawei plánuje každoročně investovat jednu miliardu čínských yuanů do rozvoje aplikací na platformách Kunpeng a Ascend, s cílem získat více než 1 500 partnerů v příštích třech letech.
Bílá kniha nabízí řešení pro průmyslovou inteligenci
Na akci Huawei Connect byla také představena nová Bílá kniha s názvem „Amplifying Industrial Digitalization and & Intelligence Practice“. Ta mapuje celkem stovku případových studií z více než dvaceti odvětví, jimiž se zákazníci mohou inspirovat na své cestě k vlastní digitální a inteligentní transformaci. Kromě toho společnost představila desítku nových řešení zaměřených na digitalizaci a inteligenci v klíčových průmyslových odvětvích, jako jsou veřejné služby, finance, doprava, výroba, energetika, těžba a ropný průmysl.
Vydání Globálního indexu digitalizace a podpora odborníků v oblasti digitalizace
V neposlední řadě hovořil David Wang o Globálním indexu digitalizace (GDI) vyvinutém ve spolupráci se společností International Data Corporation, který navazuje na dřívější Globální index konektivity (GCI). GDI zahrnuje nové ukazatele zaměřené na digitální infrastrukturu, jako jsou výpočetní kapacity, úložiště, cloudové služby a zelená energie, a hodnotí jejich vliv na národní ekonomiky. Výzkum ukazuje, že každý investovaný dolar do ICT přináší dané zemi návratnost 8,3 dolaru v digitální ekonomice. Huawei také plánuje vytvořit Globální index digitalizace a inteligence (GDII) v souvislosti s rostoucím využitím inteligentních aplikací. Dále si klade za cíl do roku 2030 vyškolit více než 10 milionů odborníků v této oblasti, aby podpořila rozvoj digitálních a inteligentních ekosystémů po celém světě.