„Člověk necvičí jen svými svaly, ale i vlastní hlavou. A ta občas neposlouchá,“ vysvětlují Pulkráb a Svoboda, proč chcete mít osobního trenéra

Občas se stává, že se při rozhovoru role obrátí a host zpovídá novináře. Nebo že novinář svého respondenta ani nepustí ke slovu. To ale není tento případ, protože trenéři ve fitness stále představují jasnou autoritu – a to i v případě, že přijdou do studia. Přivítal jsem Jana Pulkrába, který provozuje Fitness Svět pod Palmovkou, a trenéra Romana Svobodu.

„Člověk necvičí jen svými svaly, ale také vlastní hlavou. A ta občas neposlouchá. Proto je trenér při cvičení u některých lidí nepostradatelný. Nejen že hlídá správný postup cvičení, ale zároveň motivuje a povzbuzuje,“ vysvětluje mi Jan Pulkráb, proč je u něj v posilovně poblíž pražské Palmovky tolik trenérů.

„Lidé jsou různí a ne všichni mají pohybovou paměť a dokáží cviky provést správně,“ dodává za trenéry Roman Svoboda.

Musím to potvrdit: „Lidé jako já, kteří nemají v sobě žádný rytmus a kteří se disharmonicky klátí jako Pinocchio pod splavem, potřebují trenéra. Bez něho bych se strhl.“

V podcastu mluvíme také o tom, že když člověk cvičí s trenérem, může druhý den normálně fungovat, ale když si jde zacvičit sám, je následující den mnohdy fyzicky nepoužitelný. „Protože trenér má vzdělání, pochopil fungování těla, koordinaci jednotlivých svalových skupin, zná smysl rehabilitace atd. Samozřejmě, že můžeš cvičit sám, ale vyžaduje to zkušenost, na začátku je trenér nepostradatelný,“ říká mi Roman, který k trénování odešel ze světa byznysu a nikoliv naopak, jak to bývá zvykem.

sinfin.digital