Donald Trump je jeden z mála Američanů, který ví, kde leží Česko. To je výhoda, říká Kovář

Audioverze

Týden po prezidentských volbách zavítal znalec USA Martin Kovář opět do našeho studia a rozpovídal se o povolební náladě, o fenoménu republikánského venkova a demokratického velkoměsta, o přehozených rolích těchto dvou dominantních stran, o neobjektivním obrazu Donalda Trumpa v tradičních médiích, o jeho neuvěřitelné vitalitě, o geopolitické americké rozmanitosti a také o velmi mlhavém obrazu Česka mezi Američany.

„Upřímně, možná tak dva tři lidé z jednoho tisíce mají nějakou představu o Česku, ale to se bavíme o té nejtenčí vrstvě akademických intelektuálů se zájmem o dějiny politicky dnes nepodstatné střední Evropy. Zbytek Američanů si k nám nepřiřadí žádné asociace. Smiřme se s tím,“ říká Martin Kovář a dodává, že „i kdysi nejslavnější Češi – Havel, Jágr a Hašek už nežijí nebo aktivně nesportují“. 

„Ovšem pokud nás někdo zná, je to ‚Doník‘ Trump, jak mu přezdívali na Valašsku, kam kdysi dávno přijel na návštěvu. A to je docela výhoda,“ míní Kovář.

V tomto díle podcastu Maxim Pavla Vondráčka uslyšíte kromě brilantních podoteků i podivné zvuky připomínající náruživý mlaskot nebo cinkání kuliček. Je to pojídání Jelly Belly, sladkých pestrobarevných bonbónků ve tvaru malých fazolek, které tak vášnivě miloval americký prezident Ronald Reagan a které musely být při každém jeho jednání. Výhoda Jelly Beans je v tom, že v jedné mističce jsou jich stovky a každá chutná pokaždé jinak. A podobná nálada jako v sáčku s Jelly Beans je i v tomto podcastu – hodně otázek, hodně odpovědí a každá na jiné téma a pokaždé jiný postřeh a myšlenka.

sinfin.digital