Středeční jednání Rady ČT vneslo světlo do dalšího postupu části radních v kauze Gopas. Někteří z nich nepochybují, že se generální ředitel televize Petr Dvořák ocitl kvůli svému podnikání ve zmíněné firmě ve střetu zájmů. Na dnešním jednání rady to sice nezaznělo explicitně, ale z vývoje vyplývá, že postup bude následující: radní si nejprve opatří právní posudek a následně se bude hlasovat o odvolání Dvořáka. Nejspíš se tak stane v červnu.
Středeční diskuse radních měla chvílemi až komický ráz. Na jednu stranu si totiž nechají zaplatit právní posudek, na druhou někteří z nich už teď nepochybují o tom, že jim k ničemu nebude. Radní Hana Lipovská v té souvislosti například zdůraznila, je zodpovědnost půjde za každým radním jako veřejným funkcionářem. „Souhlasím s kolegyní Hanou Lipovskou, nakonec to bude na každém z nás, posoudit, zda je Petr Dvořák ve střetu zájmů,“ uvedl radní a expředseda René Kühn. „Žádné právní posudky nám nakonec nepomohou,“ dodala pak Lipovská.
Všichni radní nyní počítají s tím, že se ve veřejném prostoru bude „šermovat„ hned několika právními stanovisky. „Tady není důležité, zda Petr Dvořák zůstane generálním ředitelem. Otázka je, zda tady deset let existoval problém, nebo ne. Přesto že to nakonec nebude otázka právnická, bude to právní bitva, která bude odvádět pozornost,“ nepochybuje Lipovská. „Nikomu se nechce do střetu s BBH (advokátní kancelář – pozn. redakce), do střetu s PPF. Ta chobotnice je bezbřehá,“ dodala se zjevným odkazem na svou kolegyni z Institutu svobody a demokracie Janu Bobošíkovou, která o vlivu zmíněných firem v jednom ze svých videí spekulovala.