„Pravda“ o Barbie není růžová. Satanistka, postrach konzervativců, pedofilní hrozba i nacistická stvůra

Jan Palička, Marek Korejs

Audioverze

Kinosály po celém světě promítají asi největší kasovní trhák tohoto léta – snímek Barbie o stejnojmenné panence. Že ale v reálném světě není vše tak růžové jako ve fiktivním Barbielandu se rozhodli rozebrat Marek Korejs s Honzou Paličkou v nové epizodě podcastu Akta I, v němž se zaměřili nejen na konspirační teorie, ale i na kontroverze, které Barbie za více než šest dekád její existence provázely. „Barbie byla považována za satanistku, která se snaží zabít Boha, posednout děti démony a přemluvit je k sebevraždě. Film je teď pro změnu noční můrou amerických konzervativců,“ říká Marek. „Před jednou Barbie dokonce varovala FBI, že ji mohou zneužívat pedofilové k natáčení dětského porna. A to není jediné spojení se zneužívači dětí. A navíc ještě Barbie poněkud nešťastně nosí jméno nacistického válečného zločince,“ dodává Honza.

Marek s Honzou vysvětlují, jak náboženští extremisté z USA označují panenku i film o ní za dílo ďáblovo a útok na Boha. „Film je podle nich zvrhlou alegorií na vyhnání z ráje a urážkou Boha jako takového. Navíc v něm prý na děti číhají démoni, aby je přemluvili k sebevraždě, což tvrdí vůdce jedné náboženské sekty, který sám vypadá jako démon a film ani neviděl,“ říká Honza. „Barbie – jogínka pak podle jiné křesťanské influencerky slouží k tomu, aby s její pomocí holčičky vyvolávaly ďábla. Sama autorka této teorie se přitom snaží vzhledu Barbie přiblížit, včetně míry obsahu plastu v obličeji,“ doplňuje Marek. Náboženství je ale ve střetu s Barbie prakticky po celém světě. „Íránská teokracie vyhlásila panence Barbie v podstatě válku,“ doplňuje Marek s tím, že „konflikt“ trval zhruba deset let.

„Další konspirace se točí kolem sestřičky Barbie – panenky Tutti, která byla zanedlouho bez vysvětlení stažena z trhu. Podle konspirátorů je to přiznání, že i v Mattelu vše řídí pedofilové, kteří nechávají mizet děti a protože se starý model panenek prodává za hodně peněz, jelikož jich bylo vyrobeno málo, má to být zároveň i přiznání, že obchodují s dětmi,“ doplňuje Honza. „Co už ale bohužel konspirací není je to, že panenky v některých svých majitelkách povzbuzovaly poruchy příjmu potravy a nereálné představy o ženské kráse. To si ale výrobci naštěstí přiznali a dnes už Barbie nemá proporce, s nimiž by reálná žena okamžitě zemřela,“ uzavírá.

Čím film Barbie naštval konzervativce a proč se tím jen zesměšnili? Proč v Singapuru jednu panenku místní uctívají a nosí jí dary? Pokusila se Barbie vyvinout atomovou bombu? Jak dopadla válka Barbie s Íránem? A co má panenka společného s nacistickým netvorem? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital