Svědkem největšího počtu konfliktů zřejmě bude i příští rok Blízký východ, jakkoli Jemen má podle expertů v roce 2020 šanci na klid zbraní. Sucho však hrozí vyvolat neklid v Sahelu, střední Africe i na Indickém poloostrově. Spojené státy také budou pečlivě sledovat situaci ve Střední Americe, odkud se v případě jakékoli krize vydají na cestu k severu migranti.
Války, sucho a s tím související nedostatek potravin, etnické i politické konflikty, stejně jako zástupné ozbrojené střety světových mocností. Špatné zprávy jistě přijdou i v příštím roce. Ani v roce 2020 přitom neoslabí trend, podle kterého budou nepokoje v Africe častěji souviset s pokračujícím suchem, zatímco na Blízkém východě je patrně vyprovokuje přerozdělování sfér vlivu a etnické tenze. Z regionu totiž částečně mizí USA vedené izolacionisticky uvažujícím prezidentem Donaldem Trumpem, přičemž americké pozice obsazují Rusko, Turecko a v obchodním smyslu i Čína s dalšími asijskými mocnostmi.
Prestižní americká Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) také letos identifikovala zásadní hrozby, mezi které opět zařadila možnost masivního kybernetického útoku, a to především v souvislosti s listopadovými volbami amerického prezidenta. Evergreenem zůstává teror a boj s ním.