Většina lidí ho stále zná jako bývalého generálního ředitele skupiny Nova. Jan Andruško ale pracuje už přes dva roky pro mezinárodní advokátní kancelář White & Case. Z její pražské pobočky vede tým zaměřený na telekomunikace, média a technologie působící v oblasti střední a východní Evropy. Nedávno tak například radil skupině PPF při akvizici části aktivit Telenoru. Andruško teď poskytl INFO.CZ exkluzivní rozhovor, ve kterém vzpomíná i na svůj návrat do advokacie: „Po Nově bylo těžké hledat další manažerskou funkci. Všichni žili v představě, že už pro mě nemůže být nic zajímavé. Alespoň v oblasti médií, že už mi všechno bude malé.“
Za Českou republiku jste vedl tým White & Case, který radil skupině PPF při akvizici části Telenoru ve střední a východní Evropě. V čem byla tato práce pro vás specifická?
Konkrétní mandáty nemohu bohužel komentovat, váže nás advokátní mlčenlivost. Obecně ale mohu říct, že je zajímavé, jak se postupem času mění typ práce akvizičních právníků z velkých mezinárodních advokátních kanceláří v našem regionu. Firmy jako White & Case historicky pracovaly primárně pro zahraniční investory v České republice a v celém regionu střední a východní Evropy. To samozřejmě pořád pokračuje, teď ale také advokáti pracují pro silné české investory při jejich expanzi do zahraničí, a to i do jiných než obvyklých teritorií, jako byla Asie, země bývalého Sovětského svazu a tak dále. Čeští investoři postupem času shromáždili vlastní kapitál a také zvýšili svou sofistikovanost, pokud jde o jejich přístup k externímu akvizičnímu financování, a hledají zajímavé investiční příležitosti i mimo republiku. My tyto klienty obsluhujeme v rámci naší globální sítě přímo z Prahy. To je pro ně komfortní, nabízíme jim sílu a pozice, které máme v jednotlivých investičních nebo finančních centrech světa, ale také na mnoha dalších místech. Pracujeme i pro jiné místní investory s mezinárodním přesahem, než je PPF, ale ta je samozřejmě nejsilnější. Jsme rádi, že u její mezinárodní expanze můžeme být.