Na smrt se nedá připravit. Ministerstva jsou plná byrokratů, které nejde vyhodit, říká Topolánek

Michal Půr, Mirek Topolánek

Audioverze

V nové epizodě Topol Show komentuje Mirek Topolánek mimo jiné i současnou rétoriku představitelů hnutí ANO směrem k novým ministrům, kterou považuje za zlomyslnou. „Všichni ti panáčci z Agrohnutí mají naordinovány mantry o tom, že nová vláda měla čtyři roky na to se připravit. Jak se na to ale mohli připravit? Před čtyřmi lety nikdo z nich nevěděl, že bude ministrem a pokud náhodou na něco takového pomýšlel, nemohl tušit na jakém bude ministerstvu. Na smrt se nedá připravit,“ říká Topolánek s tím, že ministerstva jsou pro jejich nové šéfy nepřátelskými baráky plnými byrokratů, které nejde vyhodit. „Zdědili přebujelou státní správu, nemohou ty, co tam jsou, rychle vyházet a nemohou si tam ani přivést vlastní lidi, aby to nevyvolalo další pnutí,“ dodává.

Topolánek přiznává, že i pro něj samotného byly příchod do Strakovy akademie a pochopení toho, jak tamní byrokratický aparát funguje, kulturním šokem. „Je to tanec mezi vejci od lidí, co si jen říkají: ‚Á, další panáček. Jak asi dlouho vydržíš, kámo?‘ Málokdo tam přijde s tím, že se něco nějak udělá a ušetří. Naopak chcete větší rozpočet, více lidí, požitky a hlavně přežít každého ministra. Byrokratičtí veteráni se pyšní tím, kolik přežili ministrů. To je základ byrokracie,“ vysvětluje Topolánek.

Jak Mirek Topolánek hodnotí události v Kazachstánu a co říká na programové prohlášení vlády? Podívejte se na celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • V čem jsou chybné mantry „panáčků z Agrohnutí“?
  • Proč se na vládu nejde připravit?
  • Proč je každé ministerstvo pro ministra nepřátelské prostředí?
  • A co kauza kurýrů Rohlíku?
sinfin.digital